6 Temmuz 2011 Çarşamba

hareketli kedi resimleri ve kedi bakımı kılavuzu-bir kedi sahibinin(benim)tecrübelerime dayanarak yazılmıştır.

DİKKAT!
Kedi bakımı öyle kolay bir şey değildir.Kendi tecrübem olarak söylüyorum bunu.Hele eğitim...tuvaletini nereye yapacağını göstermek tam bir işkence!kedinizi tuvalet eğitimi döneminde çok şımartmanızı tavsiye etmem...
Eğitim
Kedinizin eğitim esnasında yumuşak ama ciddi bir tavır takınmalısınız.Onu bu dönemde fazla şımartmayın.Yoksa sözünüzü asla dinletemezsiniz.Bu da kendi tecrübem.Tuvalet eğitiminde onu bir yere kapatmayın ya da dövmeyin.sadece kumunu bellemesi için kuma sadece 1-2 damla detarjan damlatıp kedinizin patilerini kuma sürün.Kediniz otur gibi emirleri algılayamayabilir.bunun yerine ona gel emrini vererek eğitmeye çalışın.El kol hareketleri ile anlatmaya çalıştığınız şeyi destekleyin.
Rahat etmek
Kedinizin rahat etmesi için yumuşak bir uyku yeri olmalıdır ve kedi kumuda açık bir ortamda bulunmamalıdır.örneğin koltuğun arkasına ya da yatağın altına kumunu koyabilirsiniz.Her neyse,yemek ve özellikle su kabı yatma yerinin yakınların da bir yerde bulunmalıdır.kumu da kendisine fazla uzak olmamalıdır.


Spor,oyun,gezinti
kedinizi günde en az iki kere ve en kısa on beş dakika oyun oynatmalı koşturmalı ya da herhangi bir şekilde spor yaptırmalısınız.Yoksa aşırı şişmanlayabilir ya da kedilerin olması gerektiği ölçü de çevik ve sağlıklı bir vücuda sahip olmayıp sağlıksız bir kedi olabilir.oyunlar koşturmalı ve hareketli olmalıdır.

Alışmak
ilk günlerde kedinizle oyun oynamayın bu bağları güçlendirmekten çok tam aksine rekabet yratır ve size alışma süresini uzatır.ayrıca el kol hareketleriniz bağırmalarınız ve kavgalarınız onu korkutur ve sizden kaçmasını alışma süresinin de bir hayli uzamasına sebep olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sokak hayvanları için bir kap su koyalım.Şimdi,bir kap su bırakmak için kapları olmayanlar için nasıl bir kap yapılabileceğini anlatacağız,lütfen bir kap su koymayı ihmal etmeyin.Kaybedecek neyiniz var?

Sokak hayvanlarına su vermek için nasıl kap yapılır?İşte anlatımı;
bir şişe alıp alt kısımını kesin.Bu kadar basit ;)

hayvanları seviyor musunuz?

Bu gadget'ta bir hata oluştu

İzleyiciler

suya tıkla balıkları besle

tüm hayvanların bizim gibi duyguları vardır ve hepsi sevilmeyi hak ederler.yaşam biçimleri farklı olabilir.ama hepsinin bize yararları vardır.her canlı varlık gibi,işkence görmeleri yasal olarak engellenmelidir.sokak hayvanları için bu yaz boyunca kapımızın önüne bir kap su bulunduralım.
Loading...
Loading...